Pracownia krawiecko - wikliniarska

Pracownie » Pracownia krawiecko - wikliniarska

  • Pracownia krawiecko - wikliniarska
    Pracownia krawiecko - wikliniarska

             Prowadzone w niej zajęcia z zakresu krawiectwa, wikliniarstwa i makramy ukierunkowane są na usamodzielnienie uczestników, rozwój zdolności poznawczych, zainteresowań  i umiejętności przydatnych w życiu codziennym oraz podniesienie własnej wartości przez zaspokojenie potrzeby sukcesu i uznania. Zajęcia te uczą wytrwałości, cierpliwości, precyzji, staranności, współpracy oraz wyrabiają poczucie estetyki.Za pomocą igły i nitki w pracowni powstają różnego rodzaju prace np. obrazki makatki, poduszki na igły. Uczestnicy poznają tu techniki kroju i szycia na maszynie, dokonują różnych przeróbek krawieckich, przyszywają guziki, szyją fartuszki i rękawice kuchenne, obrusy, torby, serwetki, firanki oraz różne rekwizyty i stroje do przedstawień okolicznościowych.       
 Na zajęciach z zakresu makramy  uczestnicy za pomocą różnych węzłów oraz przy odrobinie wyobrażni tworzą kwietniki, bransoletki i inne ozdoby ze sznurka.
 W pracowni wykonywane są też proste przedmioty z wikliny np. ramki, okienka.
Prace wykonywane przez uczestników są wystawiane i sprzedawane na różnych imprezach oraz biorą udział i są nagradzane  w konkursach lokalnych i ogólnopolskich.